Entrade.pl on Facebook
FAQ

Zaufali nam

Nasi dostawcy

Nasi dostawcy

Pozyskanie gazu ziemnego na rynku gazu nie jest sprawą łatwą. Rynek polski jest zdominowany przez monopolistę PGNiG S.A. zarówno w obszarze produkcji gazu ze źródeł lokalnych jak również w obszarze obrotu hurtowego. Rynek europejski jest dalece bardziej rozwinięty pod względem wolnego obrotu hurtowego, gdzie funkcjonuje wiele spółek handlowych reprezentujących producentów gazu i traderów.

Egesa Grupa Energetyczna S.A. pozyskuje gaz ziemny do obrotu kupując go głównie w Polsce od PGNiG S.A., który jest stabilnym dostawcą gazu na rynku polskim. W ten sposób zapewniamy naszym Odbiorcom bezpieczeństwo techniczne dostaw.

W celu zapewnienia realizacji naszej misji, jaką jest optymalizacja kosztów pozyskania energii z energii chemicznej gazu, poszukujemy również gazu na rynku europejskim w celu znalezienia najlepszych ofert.

Obecnie posiadamy umowy handlowe z pięcioma dużymi traderami działającymi na rynku europejskim.

Podpisane umowy na zakup gazu posiadamy z PGNiG S.A. (Polska), Gunvor International B. V. (Szwajcaria), Mercuria Energy Trading S. A. (Szwajcaria), RSP Energy a.s. (Rep. Czeska) i RWE Supply and Trade (Niemcy).